Aktualności:

11. Mistrzostwa Małopolski Juniorów w Stasikówce

10. Sukcesy młodzieży w Sopocie

9. Złote żniwa w Mistrzostwach Europy!

8. Pogoda ...brydżowa :)

7. Brydżyści CKiS Skawina na Otwartych Mistrzostwach Europy

6. Reprezentanci "u Pradziada"!

5. XXV Mistrzostwa Polski Młodzieży Szkolnej zakończone

4. Złoty medal małopolskich młodzików!

3. XXV Mistrzostwa Polski Młodzieży Szkolnej

2. Górskie Granie Amatorów

1. Małopolska najlepsza na Olimpiadzie!
Złote żniwa w Mistrzostwach Europy!

Dwa złote medale Drużynowych Mistrzostw Europy Juniorów świętowali młodzi reprezentanci Małopolski podczas zawodów rozegranych w bułgarskiej Albenie. Najpierw Justyna Żmuda z koleżankami z drużyny juniorek, potem Justyna i jej klubowy partner z CKiS Skawina, Adam Krysa, oraz Łukasz Witkowski i Wojciech Kaźmierczak (AZS UW Warszawa), Adam Lonski i Kamil Madej (STB Słupsk) - wywalczyli tytuł mistrzowski w gronie juniorów młodszych, do lat 20. Reprezentanci U-20 do startu w europejskim czempionacie przygotowywali się przez tydzień w Regionalnym Ośrodku Brydża Sportowego "U Pradziada".

Złoty medal polscy "schools" zapewnili sobie dopiero w ostatnim meczu, wygranym 25:0 z Niemcami. Wcześniej biało-czerwoni wygrali 13 meczów, 1 zremisowali i tylko 2, co ciekawe - w pierwszym dniu imprezy - przegrali. Na prowadzenie wyszli po 6 meczach i nie oddali go już do końca rozgrywek. Ostatecznie zgromadzili 339,5 punktów, co daje imponującą średnią 20 VP na mecz. Polska drużyna wyprzedziła Izrael o 26,5 VP, a trzecią Szwecję aż o 37,5 VP.

Zawodnicy z Małopolski byli najlepszą parą imprezy, wygrywając klasyfikację butlera ze średnią 1,45 imp/rozd. Wcześniej w kilku meczach, gdy Justyna grała jeszcze w turnieju juniorek, Adam rozegrał 5 meczów z Adamem Lonskim, notując średnią ponad 1,20 imp/rozd.

Bułgarskie złoto nie jest pierwszym wspólnym międzynarodowym sukcesem Justyny i Adama. Przed dwoma laty w Stambule wywalczyli dwa srebrne medale Mistrzostw Świata Juniorów w kategorii par oraz w teamach board-a-match.

W turnieju juniorek Polki wygrały wszystkie mecze i z imponującą średnią powyżej 20 VP na mecz, zdeklasowały przeciwniczki! Po wygranym meczu 8 rundy z Holandią (22-8), reprezentacja Polski juniorek występująca w składzie: Magdalena Holeksa, Aleksandra Jarosz, Danuta Kazmucha, Joanna Taczewska, Izabela Weinhold, Justyna Żmuda - pod wodzą Mirosława Cichockiego zapewniła sobie tytuł mistrzowski na jedną rundę przed końcem. Dla dziewcząt była to kontynuacja "złotej" passy, bowiem były mistrzyniami Starego Kontynentu także w poprzednich latach: 2007, 2009, a także są aktualnymi mistrzyniami świata z 2010 roku. Tego tytułu będą bronić w 2012 roku na Kubie.

Serdecznie gratulujemy młodym brydżystom, życząc kolejnych sukcesów, nie tylko w juniorskim gronie!
Regionalny Ośrodek Brydża Sportowego
"u Pradziada"
www.upradziada.pl