Aktualności:

11. Mistrzostwa Małopolski Juniorów w Stasikówce

10. Sukcesy młodzieży w Sopocie

9. Złote żniwa w Mistrzostwach Europy!

8. Pogoda ...brydżowa :)

7. Brydżyści CKiS Skawina na Otwartych Mistrzostwach Europy

6. Reprezentanci "u Pradziada"!

5. XXV Mistrzostwa Polski Młodzieży Szkolnej zakończone

4. Złoty medal małopolskich młodzików!

3. XXV Mistrzostwa Polski Młodzieży Szkolnej

2. Górskie Granie Amatorów

1. Małopolska najlepsza na Olimpiadzie!
Brydżyści CKiS Skawina na Otwartych Mistrzostwach Europy (22.06.2011)

W piątek, 24 czerwca, w Poznaniu rozpoczną się turnieje drużynowe Otwartych Mistrzostw Europy w Brydżu Sportowym. Wystartuje w nich troje zawodników ze Skawiny przygotowujących się do Młodzieżowych Mistrzostw Europy.

Bartłomiej Igła zagra z kolegami z reprezentacji Polski juniorów: Natalią Sakowską, Piotrem Butrynem, Pawłem Jassemem, Piotrem Tuczyńskim i Piotrem Zatorskim – w turnieju drużynowym open. Niegrającym kapitanem drużyny jest Marek Markowski. W innym spośród ponad 160 drużyn teamie SBS ALF zagra z kolei Adam Krysa – jego partnerami będą małopolscy gracze: Mariusz Kita, Ryszard Skotarski, Marek Urbański, Ryszard Woliński oraz prezes Małopolskiego Związku Brydża Sportowego – Witold Stachnik.

W turnieju drużynowym kobiet zagra z kolei reprezentacja Polski juniorek pod szyldem Poland Connector Girls – z Justyną Żmudą w składzie. Justyna i koleżanki: Danuta Kazmucha, Magdalena Holeksa, Joanna Taczewska, Izabela Winhold i Aleksandra Jarosz – startują pod okiem selekcjonera Mirka Cichockiego i coacha Cezarego Serka.

Młodzi zawodnicy jadą do Poznania przede wszystkim po naukę, aby dobrze przygotować się do najważniejszego startu w sezonie – Drużynowych Mistrzostw Europy Juniorów w bułgarskim kurorcie Albena. Mistrzostwa odbędą się w dniach 13-23 lipca. W Poznaniu teoretycznie największe szanse na wysoką lokatę ma zespół Justyny, gdyż konkurencja kobiet jest mniej liczebnie obsadzona aniżeli kategoria open, w której rywalizować będą Bartek i Adam.
Regionalny Ośrodek Brydża Sportowego
"u Pradziada"
www.upradziada.pl