11. Mistrzostwa Małopolski Juniorów w Stasikówce

7. Brydżyści CKiS Skawina na Otwartych Mistrzostwach Europy

5. XXV Mistrzostwa Polski Młodzieży Szkolnej zakończone

3. XXV Mistrzostwa Polski Młodzieży Szkolnej

2. Górskie Granie Amatorów

1. Małopolska najlepsza na Olimpiadzie!
XXV Mistrzostwa Polski Młodzieży Szkolnej zakończone (28.05.2011)

Pierwsze miejsce – MPEC Tarnów (Olga Długosz, Maciej Kita, Michał Klukowski, Wojciech Stachnik, Maciej Superson). Drugie miejsce – CKiS Skawina (Piotr Merynda, Przemysław Picheta, Grzegorz Skołyszewski, Aleksander Smal). Trzecie miejsce – MPEC 2 Tarnów (Maciej Grabiec, Jędrzej Hycnar, Błażej Krawczyk, Michał Krysa). Małopolskie teamy całkowicie zdominowały fazę play-off, zdobywając komplet medali. Mecze – finałowy i o 3 miejsce – miały wielką dramaturgię; MPEC Tarnów pokonał drużynę ze Skawiny dzięki carry-over. Z kolei MPEC 2 Tarnów odrobił carry over i wygrał z drużyną Budmoru Władysławowo różnicą 0,9 impa! Chwilę wcześniej w pojedynkach półfinałowych nie było takich emocji – w bratobójczym pojedynku MPEC 1 Tarnów pokonał wyraźnie MPEC 2 Tarnów, a CKiS Skawina rozgromiła młodzież z Władysławowa.

Roman Kowalewski i Wojciech Mikusek po znakomitej grze w finale – wywalczyli złoty medal Par Open. Po eliminacjach
zajmowali 11 miejsce, ale w 30-rozdaniowym finale znokautowali rywali, notując znakomity wynik 67,79%. Wyprzedzili
tym samym Macieja Grabca i Błażeja Krawczyka z Tarnowa, którym przypadły w udziale srebrne medale. Brąz, po świetnym finiszu, wywalczyli Michał Klukowski i Arkadiusz Majcher.

Pierwsze medale XXV Mistrzostw Polski Młodzieży Szkolnej rozdano w konkurencji Mixtów. Losy miejsc na podium ważyły się do ostatniego rozdania. Dość powiedzieć, że jeszcze na trzy rozdania przed końcem pierwszą i ósmą parę dzieliło około 1%! Najlepszy finisz miały pary z Małopolski – zwyciężyli: Olga Długosz z Maciejem Supersonem wyprzedzając Magdalenę Madej i Przemysława Pichetę. Trzecie miejsce zajęli reprezentanci Mazowsza – Anna Morgiel i Mateusz Sobczak.

Małopolska wygrała klasyfikację medalową XXV Mistrzostw Polski Młodziezy Szkolnej, zdobywając 2 złote, 3 srebrne
i 1 brązowy medal. Pozostałe ekipy zadowolić się musiały łącznie trzema krążkami. W klasyfikacji województw – drugie miejsce za Małopolską zajęli brydżyści ze Śląska, a trzecie – z Pomorza. Najlepszym klubem okazał się MPEC Tarnów przed Budmorem Władysławowo i Olimpijczykiem Bielsko-Biała.

Mistrzostwa się zakończyły, medalistów dekorowali: Poseł Ziemi Sądeckiej – Andrzej Czerwiński, kierownik Hotelu Litwiński – Stanisław Miłkowski, członek Zarządu Głównego Polskiego Związku Brydża Sportowego – Leszek Nowak. Wszyscy uczestnicy Mistrzostw zostawili swój wpis w księdze pamiątkowej, deklarując powrót do Tęgoborzy za rok.

Z wydarzeń pozasportowych warto podkreślić dwa miłe akcenty. Srebrną odznakę za promocję brydża sportowego otrzymał Piotr Litwiński – właściciel Hotelu Litwiński, od lat organizującego rozgrywki brydżowe w Małopolsce,
a brązową odznaką uhonorowany został organizator Mistrzostw Marcin Kuflowski. Największym jednak uhonorowaniem obu uhonorowanych była burza braw zebrana od uczestników XXV Mistrzostw Polski Młodzieży Szkolnej.